«Свято літнього сонцестояння»

 

Нарешті прийшло найчарівніше народне свято, яке надихає людей життєдайною силою, а у поетів пробуджує творчий поклик.

А починалося все з вшанування Бога – сонця Дажбога, адже саме у цей час небесне світило досягає найбільшої сили. Разом з ним шанують й Купала – божество урожаю, родючості, бо всередині літа розквітає природа.

Основні купальські обряди починаються з вечора 6 липня з плетення вінків, якими прикрашаються як дівчата так і хлопці. Природнім способом розпалюють багаття (тертям дерева об дерево), танцюють та стрибають через вогонь, а діти - через купу кропиви. Ці ритуали мають символічне значення – очищення вогнем. 

 Потім дівчата пускають по річці вінки, щоб дізнатися кому в цьому році виходити заміж,  влаштовують загальні купання, продовжуючи очищення водою. Мотив купальських звичаїв – уславлення молоді, кохання і материнства, тому святкові дійства зосереджуються на пошук судженого, «захисту від злого ока».

Після святкувань найсміливіші вирушають на пошук чарівної квітки папороті, що розквітає саме цієї ночі. Існує повір’я хто побачить, як папороть цвіте, той стане прозорливим чи знайде скарб.

Також на 7 липня припадає Різдво Іоанна Хрестителя. Він готував людей до приходу Спасителя, охрестив Ісуса Христа. За виступи проти царя Ірода, йому відрубали голову. Таким чином в Іванів день згадують і Купала і Іоанна Хрестителя.

З іншими цікавими фактами про це найчарівніше свято ви, наші улюблені читачі, можете ознайомитися на книжковій виставці «Свято літнього сонцестояння», яку приготувала для вас Оріхівська публічна бібліотека.

Дописати коментар

0 Коментарі